Bc. Zuzana Bartůšková

Bc. Zuzana Bartůšková - účetní specialista

Daňový poradce, číslo osvědčení 4960

lvicek

 

Jsem účetní s více než desetiletou praxí v oblasti účetnictví. Působím jako lektor a píšu články. Jsem daňový poradce.

Odmaturovala jsem v roce 2001 na Střední zemědělské škole v Táboře, studijní obor Management potravinářských výrob. Po maturitě jsem se rozhodla prohloubit specializaci na účetnictví na Vyšší odborné škole ekonomické v Táboře. Zde jsem získala další velmi kvalitní teoretické základy od zkušeného daňového poradce a bývalého pracovníka finančního úřadu.

Po absolutoriu v roce 2004 jsem nastoupila do menší české společnosti, která se zabývá vývojem a výrobou automatizační techniky. Zde jsem působila na pozici samostatné účetní a zároveň jediné účetní ve firmě. Získala jsem zkušenosti s účetnictvím a mzdovou agendou malé výrobní firmy s 25 zaměstnanci. Zodpovídala jsem za kompletní vedení účetnictví, DPH a připravovala jsem podklady pro daňového poradce k dani z příjmů právnických osob. Získala jsem zkušenosti se specifiky účtování zakázkové výroby, s obchody mimo ČR (z pohledu DPH) a z přípravou jednoduchých finančních reportů.

Po nějaké době mi již práce přišla rutinní a nepřinášela mi další možnosti profesního rozvoje. Proto jsem v roce 2008 nastoupila do větší společnosti ABSJets a.s. Tato firma je součástí velké finanční skupiny a zaměřuje se především na privátní leteckou přepravu. Po třech měsících jsem nastoupila na pozici hlavní účetní. Mým prvním úkolem bylo dát dohromady tým asi pěti účetních. Další velkou výzvou byli konsolidační balíčky v IFRS a nastavení vnitropodnikových procesů. Součástí mé práce bylo nejen vedení účetního týmu, ale i stanovování účetních postupů společnosti, řešení různých daňových problémů, spolupráce se auditory během auditu, tvorba vnitropodnikových účetních směrnic i komunikace s jinými vedoucími oddělení.

Během tohoto zaměstnání jsem začala studovat dálkové bakalářské studium na Soukromé vysoké škole ekonomické ve Znojmě obor  účetnictví a finanční řízení. V roce 2012 jsem úspěšně obhájila svojí bakalářskou na téma DPH při pořízení služeb a zboží z EU a složila státní závěrečnou zkoušku.

V roce 2010 jsem velmi krátce pracovala ve společnosti W.A.G. minerální paliva a.s. Zde jsem si uvědomila to co jsem cítila již delší dobu. A to že zaměstnanecký poměr není pro mě. Chtěla jsem sama rozhodovat o své profesi, o tom jak jí budu vykonávat a nebýt odkázána pouze na rozhodnutí jiných. Od října 2010 vedu účetnictví na volné noze.

Od roku 2012 jsem součástí autorského týmu Portálu POHODA.

Chci svým klientům nabídnout profesionální přístup, podpořený kontinuálním vzděláním. Jednat s nimi osobně a přímo. Chci dělat práci, která mě baví a neustále se v ní zlepšovat a tím přinášet svým klientům maximální užitek.

Prezentace v katalogu profesionálů Na volné noze.

Videorozhovor s Robertem Vlachem, provozovatelem portálu Na volné noze, o podnikání v účetnictví

Krátké video o marketingových nástrojích v praxi s marketingovou poradkyní Madlou Čevelovou.

Moje články

kocka